Domů / Bonsaje / Pokojové bonsaje / Hořcový stromek - Solanum rantonnetii
Odběr novinek

Hořcový stromek - Solanum rantonnetii

Hořcový stromek - Solanum rantonnetii

Hořcový stromek , zahradníky i odborníky nazývaný lilek rantonettův, je typickým příkladem přenosné rostliny. Tedy květiny, která nám krásně pokvete v letních měsících v nádobě na terase, ale naši zimu venku nevydrží, musíme ji uklidit třeba na světlou podestu nebo do zimní zahrady.

Lilek modrý je nenáročný, jen zálivka musí být pravidelná. Na některých internetových stránkách si můžete přečíst, že rostlinu přivedete k opakovanému kvetení tím, že ji necháte téměř uschnout. To prosím nedělejte. Není třeba květiny trápit pro naši radost z květů. Hořcový stromek  hojně pokvete, budete – li ho hodně často tvarovat, nejlépe po celé léto. Odkvetlé květy je nutné odstraňovat, přiberte k nim i kousek větvičky. Stromek se zahustí a hojně pokvete. Častý řez je jedním z důvodů pěstování hořcového stromku právě ve tvaru stromu.

Původně je hořcový stromek keř, bez tvarování až nevzhledný, neupravený, příliš košatý, vyhánějící dlouhé, nekvetoucí výhony do všech stran. Svůj název získal díky květům, jejich barva připomíná oblíbený, z jara kvetoucí hořec. Byl už ale vyšlechtěn i bílý kultivar.


Výrobků na stranu: 24 48 108 Třetinová galerie Malé řádky