Domů / Bonsaje

Venkovní bonsai - Meruzalka krvavá - Ribes sanguneum

Kód: 1210-VB24-2525
velikost 30 cm, stáří 8 let
Dostupnost: Připraveno k odeslání
390 Kč , plus doprava
 
Koupit na splátky
Venkovní bonsai - Meruzalka krvavá - Ribes sanguneum

Foto bonsaje kterou obdržíte

Meruzalka krvavá je hustý silně větvený, beztrnný, 1 -2m vysoký keř. Mladé výhony jsou lysé, se světle šedou kůrou. Listy jsou drobné, okrouhlé až vejčité, 3 -5cm široké, na bázi široce klínovité nebo slabě srdčité se třemi nebo pěti tupými či špičatě zoubkatými laloky. Listy raší brzy a na podzim se barví žlutě. Řapík je poloviční délky čepele, brvitý dlouhými žláznatými chloupky. Květy jsou zelenožluté, nenápadné, uspořádané ve vzpřímených, 3 -6cm dlouhých, 10 -30květých hroznech. Květy jsou často nedokonale dvoudomé, samčí květenství jsou 10 -30květá, samičí 2 -5květá. Kalich je pohárkovitý, lysý, s rozšířenými tupými cípy. Korunní lístky jsou nažloutlé, mnohem kratší než kališní. Bobule jsou šarlatově červené, kulovité, nevýrazné, nevalné chuti. Meruzalka alpská kvete od dubna do května. 
Bylo vyšlechtěno mnoho forem s rozličným zbarvením listů, které mohou dorůst až velikosti člověka. Na trhu jsou k dostání variety se žlutým olistěním ´Aureum´a rostliny s velmi hustě zavětveným a nízkým vzrůstem
Tento druh rybízu je rozšířen především v Evropě od Pyrenejí přes Skandinávii až k Balkánskému poloostrovu, částečně zasahuje až na Kavkaz, dále se vyskytuje na Sibiři a ve východní Asii. Na jihu Evropy je soustředěn do vyšších pohoří. U nás roste roztroušeně po celém území, na Slovensku v Karpatech.